REMONTUJEMY MIESZKANIE – UKŁADANIE PANELI

Wakacje zakończone, pomału wdrażamy się w rok szkolny, ale nadszedł u nas też czas na zmiany w naszym mieszkaniu. Jak to u nas zaczęło się od zakupienia półek na naszą dużą kolekcję kwiatków, zakupiliśmy je w IKEA seria LACK. Ponieważ nasz pokój jest w kolorach biało szarym postanowiliśmy zmienić dość już wysłużone panele w kolorze brązowym na jasno szare. Kupujemy identyczne takie jak u dzieci w pokoju z zamysłem, że reszta mieszkania będzie w jednym stylu.

Plan remontu w naszym pokoju obejmuje:

  • zmiana paneli z brązowych na jasno szare
  • zmiana drzwi
  • pomalowanie szafy wnękowej na jasny kolor – również jest w kolorze brązu
  • zmiana żaluzji zwykłych na te noc/dzień – pomijając nie wiem dlaczego kiedyś wybrałam zielone???
  • zmiana karnisza
  • zmiana ławy szklanej na dwa odrębne stoliki – tu zrobiliśmy własną kombinację stolików z IKEA z serii LACK tworząc z nich ławę, stoliki zobaczyć możecie tu.

ZAKUP PANELI

Nie musieliśmy wybierać wzoru, wybieramy te same co w dziecięcym pokoju, bierzemy z domu kawałek aby kupić identyczne. Jedną sobotę przeznaczamy na zakupy większość większych sklepów budowlanych znajduje się w najbliższym dla nas mieście oddalonym od nas 50km czyli w Krakowie.

Nowe panele kładziemy na stare wykładając 2mm pianką. Układanie paneli nie jest trudne, najwięcej jednak czasu zabiera ułożenie odpowiedniego wzoru, w miejscach gdzie nie są bardzo widoczne wykorzystujemy przycięte, aby trochę zaoszczędzić ponieważ dłuższe będą wykorzystane w innych pomieszczeniach.

Bardzo jesteśmy zadowoleni z efektu ponieważ przy naszych szarych ścianach panele w tym kolorze powiększyły optycznie pomieszczenie na czym bardzo nam zależało.Do naszego pokoju wykorzystaliśmy 15 m b.,czasowo zajęło około pół dnia.

Zapisz