JAK ZROBIĆ WŁASNĄ LAMPĘ DO SALONU – LAMPA Z LINY JUTOWEJ

Gdy zaczęliśmy remont mieszkania postanowiliśmy, że remont będzie odbywał się pomieszczenie za pomieszczeniem, kiedyś trochę inaczej to wyglądało.

W tym momencie nasz pokój, który zarówno jest salonem, sypialnią i biurem przeszedł dużą metamorfozę wcześniejsze pomarańczowe ściany, drewniane panele i zielona kanapa zupełnie nam się nie podobały.

Większość rzeczy robimy sami i do naszego salonu wymyśliliśmy własną lampę. Szczerzę powiem, że wolałabym kupić coś gotowego, ale po przejściu kilku sklepów z lampami nie znalazłam nic co zarówno pasowało by do naszego wnętrza i było w normalnej cenie. I tak powstał pomysł wykonania własnej lampy.

Przeglądając katalog lamp spodobała nam się lampa wykonana z liny jutowej i taką postanowiliśmy zrobić. Koszt naszej lampy bez żarówek / cena jednej  dużej żarówki 24zł/ wyniosła 50zł

Do wykonania lampy wykorzystaliśmy:

  • linę jutową 16mm z 20mb wykorzystaliśmy ok. 7-10m cała bela kosztowała 50 zł czyli na lampę lina kosztowała 25zł
  • trzy oprawki plastikowe w białym kolorze 4zł za szt – 12zł
  • kabel przeźroczysty 10zł
  • białe nogi ze stolika IKEA LACK 2 szt – u nas na stanie pozostałości po stoliku z tej serii
  • klej – u nas na stanie
  • lakier- u nas na stanie
  • listwa wykończeniowa biała 3zł

Największy był problem z poprzeczką na której żarówki będą wisieć, miała być to zarówno tuba kartonowa, pień drzewa i  białe nogi od stołu na których w końcu stanęło. Najwięcej czasu również zeszło z zaplataniem liny na oprawkach, klejeniem i lakierowaniem liny.

Dzięki temu że mąż zna się na elektryce z podłączeniem lampy nie mieliśmy problemu. Z powodu że nasze pomieszczenie ma standardową wysokość nasze zwisające lampy może i nie mają aż tak dużego efektu, z pewnością taka lampa może lepiej się prezentować w wyższych pomieszczeniach choć nasze wymagania spełnia w 100% i pasuje do naszego wnętrza.

Bardzo ciekawa jestem czy nasz pomysł Wam się spodobał, piszcie i również pokazujcie swoje lampy zarówno te kupione jak i może zrobione?

A tak wygląda nasza lampa:

Z góry przepraszam za jakość zdjęć 🙂

 

 

 

Zapisz

Zapisz