KONIEC ŚWIATA CAMPING NOWE WARPNO

Kolejny wpis dotyczący fajnych i sprawdzonych przez nas campingów.

My podróżujemy z namiotem z dwójką dzieci, w te wakacje wybraliśmy zachodniopomorską część Polski. Jeżeli szukasz końca świata, gdzie chcesz typowo wypocząć, popływać, pobyć sam ze sobą i mieć zarówno blisko nad morze, do Niemiec i Zalewu Szczecińskiego to miejsce z pewnością Ci się spodoba.

Miejscowość Nowe Warpno blisko graniczy z Niemcami ok. 5km, od strony Niemieckiej do Świnoujścia jest niecałe 2h autem spokojnymi drogami prowadzącymi przez małe niemieckie miasteczka, przez rezerwat przyrody gdzie w godzinę dojedziecie do Anklam z pięknymi zamkami i staroniemieckimi zabudowaniami. Do Szczecina  boczną drogą dojedziecie w 40 min. jest to 31km.

DSCF9928

Same Nowe Warpno to mała miejscowość gdzie architektura polska ściera się z tą niemiecką, znajdziecie tu piękny Urząd Miasta, wiele pomników wystruganych z pnia drzewa wyrzuconego przez tutejsze wody, wieżę widokową, piękny port znajdujący się nad Zatoką Noworapieńską zwany Aleją Żeglarzy, molo oraz szczerzoną plażę. Jest to nieduży cypel otoczony z każdej strony wodą wcześniej wymienioną zatoką i Jeziorem Noworapieńskim, które łączy się z Zalewem Szczecińskim. W tej miejscowości znajduje się całoroczny camping na ul. Słonecznej najbardziej przystosowany do przyczep i kamperów oczywiście jest tu miejsce dla namiotów.

DSCF9652

 

DSCF0112 DSCF0115 DSCF0130 DSCF9742

Na miejscu znajduje się plac zabaw dla dzieci, restauracja w której miejscowy właściciel przyrządza niesamowitego sandacza, piękne molo w głąb jeziora do którego przypływały kaczki i łabędzie, boisko do grania w siatkę, palenisko na ognisko i najczystsze toalety jakie widziałam na takich polach.

DSCF0016

DSCF0031

Doba na tym polu dla naszej 4 z autem, dużym namiotem wynosiła 63zł, do wynajęcia były też domki w cenę 160zł w okresie letnim. Wodowanie łodzi to 10zł dziennie. Na miejscu wypożyczenie łodzi motorowej było możliwe za 30/h lub 160zł za 8h. Teren był zamknięty z możliwością wejścia na plażę. Właściciele, którzy tam byli byli bardzo mili i zawsze służyli pomocą co było wielkim plusem.

Jeżeli chodzi o minusy to chmara komarów, daleko do CPN-u najbliższy 30km, większych sklepów, brak apteki, dwie małe knajpki, ale za to z bardzo dobrym jedzeniem i cenami. Również pogoda czasami dawała się we znaki ponieważ czasem bardzo wiało i pogoda była w tak zwaną kratkę na przełomie lipca i sierpnia.

Większość turystów to Niemcy i Norwegowie dla których nasze ceny to prawie za darmo.

Mimo wszystko bardzo polecam to miejsce, my byliśmy bardzo mile zaskoczeni warunkami i domową atmosferą oraz tym, że dzieci mogły swobodnie biegać, a ja mogłam swobodnie wypoczywać.