WOODSTOCK Z DZIEĆMI – NATURALNIE TAK!

Minął 23 Przystanek Woodstock, na który po raz pierwszy i może ostatni w tym miejscu przyjechaliśmy z dziećmi 11 i 12 letnimi. Czy Woodstock jest dobry dla dzieci ? Naturalnie tak! Tylko ten, kto był choć raz to zrozumie. Jednak wybierając się tam po raz pierwszy wraz z dziećmi miałam obawy:

-Czy odnajdą się w nowym i zupełnie nowym środowisku

-Bezpieczeństwo

-Ekipa z którą jedziesz

-Wiek dziecka

I teraz mogę Wam powiedzieć, że wybraliśmy bardzo dobry wiek naszych dzieci na zabranie na taki festiwal ponieważ są już świadome tego co się wokół nich dzieje, dużo rozumieją i potrafią nawiązać kontakty, głównie jednak ze starszymi. I choć wiele razy spotykałam pary z maluszkami to jednak jestem bardziej za starszymi dziećmi.

DSC_0001_5

DSC_0002_7

Jednak najbardziej ważne jest ich bezpieczeństwo i ich zdrowie. Tu każdy rodzic musi indywidualnie zadać sobie pytanie czy jest ono w stanie przetrwać tydzień pod namiotem i czy będzie gotowe mentalnie na nadmiar bodźców je otaczających.

Najważniejsi są jednak ludzie z którymi jedziemy, wybierając się z dziećmi nie powinniśmy jechać zupełnie sami, w naszej ,,wiosce” było około 15 osób które były często na miejscu i miało na uwadze dobro dzieci. Druga kwestia to czy osoby z którymi jedziemy lubią dzieci i potrafią je zrozumieć. Dużą rolę odgrywają tu jednak rodzice, którzy ustalają zasady, mimo powszechnej tolerancji, do czego dzieci mogą się posunąć w kontaktach z dorosłymi.

DSC_0004_7

Nasze dzieci w bliskiej odległości oddalały się od nas, zawsze mogły liczyć na pomoc dorosłych, choć to nie było nigdy konieczne. Najbardziej jednak cieszyła mnie ich otwartość na inność innych ludzi, w ten sposób kreuje się tolerancja dla innych ludzi, jednocześnie jest to miejsce gdzie dziecko możę nauczyć się pierwszej pomocy,współpracy w grupie pobawić się na karuzelach i dmuchańcach, nauczyć się kreatywności na warsztatach plastycznych na ASP.

Pomimo, że to był nasz pierwszy przystanek Woodstock to uważam, że był to jeden z najbezpieczniejszy festiwal na jakimkolwiek byłam, najbardziej przyjazny gdzie spotkałam niesamowitych ludzi i na którym odnalazły się również nasze dzieci ponieważ moja córka pod sam koniec festiwalu powiedziała ,,Musisz mnie zabrać na następny Woodstock albo pojadę sama 🙂 ”

Nie jedź na Woodstock jeżeli nie chcesz się od niego uzależnić:)

Siema!