JAK WYBRAĆ PONTON DO PŁYWANIA REKREACYJNEGO.

Od pewnego czasu czas wolny i każdy wolny weekend staramy się spędzać na campingach pod namiotem, zaczęło się niewinnie od pożyczenia namiotu od znajomych, a dalej potoczyło się samo. Bardzo odpowiada nam taka forma wypoczynku, na łonie natury i w jak najbliższej wody, umiłowaliśmy w szczególności jeziora. W poprzednim sezonie zwiedziliśmy Jezioro Czorsztyńskie, Żywieckie i Rożnowskie. Zebraliśmy również pokaźny sprzęt biwakowy dzięki któremu pobyt jest bardzo komfortowy. W tym roku postanowiliśmy dokupić ponton aby móc zwiedzać okoliczne atrakcje.

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY ZAKUPIE PONTONU?

  • Liczba osób dla naszej czwórki wybraliśmy ponton 5 osobowy, całkowita długość to 364cm
  • Ponton jest trzy komorowy dzięki czemu nawet jeżeli się przebije dopłynie do brzegu
  • Ponton powinien być szeroki i sztywny i ten taki właśnie jest.
  • Minusem są dwa wiosła – tyle jest w zestawie – dość krótkie
  • Koszt pontonu Intex Excursion 5 to 550zł
  • W zestawie są również siedzenia, pompka ręczna, dwa wiosła, mocowania do wędek rybackich i torba na akcesoria

DSC_0008

DSC_0007

Jeżeli chcecie dużo pływać dokupić trzeba silnik elektryczny, w Polsce nie można pływać na silnikach spalinowych na większości jezior więc warto to brać pod uwagę. Koszt najtańszego silnika to 350zł + ewentualny koszt wysyłki oraz pawęż czyli mocowanie silnika – to dodatkowy koszt ok. 70zł

Niezbędna jest również pompka najlepiej elektryczna, która pompuje i wypompowuje powietrze oraz kamizelki asekuracyjne tuz pomocą przyszedł jak zwykle Decathlon w cenie 54zł za sztukę kupimy kamizelki zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych do wagi 80kg.

Dla zainteresowanych czas nadmuchania takiego pontonu to 45 min.

Jak widzicie koszt jest spory przy zakupie całego dodatkowego sprzętu, ale myślę że warto bo gdyby przeliczyć 10zl za 1h za kajak lub rower wodny kwota się szybko wróci oczywiście jeżeli często podróżujecie lub łowicie, nie chcecie mieć ograniczeń czasowych i możliwość zwiedzenia tego na co macie ochotę. Dla nas nasza ,,łódeczka” zaspokaja w zupełności nasze potrzeby.

DSC_0014

DSCF6935

DSC_0016

DSC_0004

 

DSC_0001

Polecam!