WRZUĆ NA LUZ MATKO POLKO!

Czasami zdarza mi się czytać posty na różnych forach i czasami sama nie wierzę co czytam i co zajmuje ludzkie umysły. Serio to jakiś czeski film! Matka pracująca to ta zła – bo nie ugotuje obiadu, nie ma czasu na kreatywne zabawy z dzieckiem i na gorący seks z mężem, nie jest strażniczką domowego ogniska, a mąż ją zostawi ponieważ nie dostanie ulubionego schabowego z kapustą zasmażaną.

Natomiast matka i żona, która całkowicie poświęcająca się rodzinie również jest zła, przecież to pasożyt, który nie daje dobrego wzoru rodziny dzieciom, staje się nudna i z pewnością musi być zaniedbana i nie pociągać swojego męża bo nie paraduje codziennie w sexi koszulce tylko śpi i nic nie robi. A co najdziwniejsze to nie mężczyźni nas tak oceniają tylko my same siebie kobiety, kobiece fora wręcz pękają w szwach od takich wpisów.

I naprawdę potrafimy być dla siebie wredne, bardziej jesteśmy tolerancyjne dla niepowodzeń facetów niż do naszych małych potknięć.

MOŻE WARTO WRZUCIĆ NA LUZ MATKO POLKO?

Wkurza mnie bałagan w domu i drażni mnie, że nikt poza mną go nie widzi, nakręcam się i próbuje sama ogarnąć cały ten majdan, a później patrzę na mojego męża, który wygłupia się z dzieciakami i stwierdzam, że sama stawiam sobie zbyt wysoko poprzeczkę tym bardziej gdy on mówi ,, zostaw to teraz kochanie, odpocznij, weźmiemy się za to później i razem szybko to ogarniemy” bo przecież rozrzucone zabawki świadczą o tym że dzieci dobrze się bawią, a nieposkładane pranie o tym, że chodzimy w czystych ciuchach. Z pewnością mężczyźni nie czują tej presji co my i z pewnością powoduje, że są bardziej zadowoleni z życia.

I rzeczywiście czasami udaje mi się poskromić niezadowoloną matkę-sprzątaczkę i wrzucić na luz i zamiast sprzątać, prać lub prasować jechać na narty z dzieciakami, bo ferie są krótkie, a praca w domu zawsze się znajdzie. Jednocześnie czasami porządki mnie uspokajają i sprawiają mi przyjemność, ale to wówczas chcę, a nie muszę, jest to zasadnicza różnica.

16640684_1368840649856173_4296518158646383201_n

Lubię upraszczać sobie życie, sama gotuję obiady i szukam szybkich i łatwych przepisów, które wiem, że będą smakować mojej rodzinie i trafią w ich gusta, czasem korzystam z gotowców i jemy coś na szybko, natomiast gdy dopadnie nas typowy leń to jemy coś na mieście. Pralka pierze, a zmywarka umyje, i ja zła wyrodna matka dzieci wykorzystuję i same muszą posprzątać swój pokój więc jedno pomieszczenie mniej do sprzątania, czasem nawet rozwieszą pranie lub poukładają skarpetki. Męża też wykorzystuję nie jest małym dzieckiem i prasować i sprzątać potrafi, mam czasem wrażenie, że robi to sprawniej ode mnie. Taka to zła ja!

NIE OCENIAM INNYCH LUDZI I NIE LUBIĘ BYĆ OCENIANA

Ludzie mają łatwość w osądzaniu innych i życia danych osób, szkoda tylko, że tak łatwo nie osądzają siebie i własnego życia lub własnych wyborów. Może i jestem roztrzepana, mało asertywna i nie umiejąca mówić ludziom ,,nie” gdy przekraczają granicę, jestem bałaganiarą i często brakuje mi czasu dla najbliższych, a dla siebie samej również.

Mam za dużo pomysłów do zrealizowania, a za mało czasu na ich wykonanie, co mnie frustruje. Jednak nikt nie ma prawa oceniania drugiego człowieka, warto czasami posłuchać rad innych osób, ale decyzja zawsze należy tylko do nas, to nasze życie i my decydujemy którym nurtem chcemy płynąć.

Nie wierzę jednocześnie w życie miodem i mlekiem płynącym, przedstawianych przez niektóre blogerki, idealne matki, czysto w domu, one i mąż żyjący tylko z profitów z prowadzenia bloga, grzeczne dzieci i zero problemów codziennych. Dzień rozpoczęty ze świeżymi kwiatami po które pobiegł z rana mąż,  kawa, a wszystko uwiecznione na fotce w Instagramie. Sorry, ale nie kupuję tego i cukierkowego życia wirtualnego.

NIE PODKŁADAJ INNYM ŚWINI

To, że tobie wydaje Ci się, że coś jest dobre dla twojego dziecka, związku lub innych spraw nie zawsze musi sprawdzić się u innych osób, które mają inną sytuację, inny pogląd na świat, inne metody wychowawcze. Szanujmy innych ludzi ponieważ ostra krytyka innych świadczy tylko o nas samych.

pexels-photo