SZLAKIEM POLSKICH JEZIOR – SPRAWDZONE POLA NAMIOTOWE.

W te wakacje zwiedzamy polskie jeziora, śpimy pod namiotem więc lokalizację wybieramy pod tym kontem. Przedstawię Wam moją listę ulubionych miejsc gdzie warto się wybrać z dziećmi na camping.

JEZIORO CZORSZTYŃSKIE

Jeżeli chodzi o pola namiotowe nad jeziorem Czorsztyńskim jest kilka ciekawych miejsc, ale moje serce podbiło małe pole namiotowe w miejscowości Frydman w Zatoce Baniska . Bardzo klimatyczne i rodzinne miejsce. Jeżeli lubicie ciszę i spokój i nie odpowiadają Wam przeludnione pola gdzie wiadomo, co sąsiad ma na śniadanie, to śmiało możecie wybrać to pole.

Na miejscu są dostępne prysznice i naprawdę czyste toalety. Jest również bar i możliwość zjedzenia ciepłego posiłku. Dla dzieci dostępne jest boisko do siatki i piłki nożnej, piłkarzyki i pin pong. Oczywiście można wypożyczyć kajak,łódkę lub rowerek. To pole również pod względem cenowym jest najtańsze koszt dla 4 osobowej rodziny z dwójką dzieci, autem i dużym namiotem bez podłączenia prądu wynosi 36zł za dobę, kajaki i rowerki można wypożyczyć za 10zł, jeżeli chcecie skorzystać z prysznica to opłata wynosi 2zł od osoby. Płatność jest tylko gotówką co warto mieć na uwadze. Największym plusem tego jeziora jest możliwość bezpośredniego wejścia do jeziora i kąpieli oraz piękne widoki na Zamek i Trzy Korony.

DSCF5841

DSCF5844

DSCF5934

DSCF5932

 

Namiary na pole:

Współrzędne GPS : [49°26’38.2″N 20°14’25.3″E]
Strona www: www.przystanwodna.pl/
FB: fb.com/przystanwodna.frydman

We Frydmanie możecie skorzystać również z drugiego pola namiotowego ,,Łęg” Jest o wiele większe, położone w lesie nad rzeką Białką u ujścia do Jeziora Czorsztyńskiego. Znajdziemy tu plac zabaw dla dzieci, bar z domowymi obiadami i więcej pryszniców oraz toalet. My nie skorzystaliśmy z ich oferty ponieważ jest to pole dla nas zbyt tłoczne i nie położone bezpośrednio przy jeziorze. Cenowo do poprzedniego jest minimalnie droższe.

Namiary na pole:

Współrzędne GPS: 49° 27’.33’’ N 20° 12’ 36’’ E

FB: https://www.facebook.com/polenamiotowefrydman

Jeżeli wybierzecie się do Frydmana możecie zwiedzić Niedzicę oddaloną o 8km i Zamek w Niedzicy oraz Czorsztynie. W miejscowości Niedzica Zamek dla dzieci znajduje się Park Miniatur z parkiem liniowym i atrakcjami dla dzieci.

DSCF6490

DSCF6412

DSCF6546

DSCF6653

DSCF6711

 

 

W samym Frydmanie znajdują się natomiast podziemia. Jeżeli natomiast lubicie piesze wycieczki to stąd macie idealną lokalizację aby zdobyć Turbacz lub Trzy Korony oraz wierzę widokową  na Lubaniu. Do granicy ze Słowacją jest 10km. Warto mieć zrobione zapasy ponieważ większe sklepy są dopiero w Nowym Targu, natomiast w samym Frydmanie jest jeden market dobrze zaopatrzony. W tej miejscowości nie ma również bankomatu.

 

JEZIORO ROŻNOWSKIE

Następnym jeziorem które odwiedziliśmy było Jezioro Rożnowskie. Z pewnością czystsze ponieważ jest w rezerwacie przyrody. Dlatego zdziwił mnie fakt, że przy tak dużym jeziorze jest tak mało dobrze zorganizowanych pól namiotowych. Naszym punktem docelowym była Tabaszowa gdzie znajdowało się pole namiotowe Tabaszowa Witówka. Pole umieszczone na cyplu z dobrym dojściem do jeziora i piaszczystą plażą, otoczone lasem, ale głównym mankamentem było to że jest to pole bardzo wąskie, z trudnym dojazdem, również sanitarnie nie było szału – w lesie znajdowały się drewniane latryny pryszniców nie było wcale, był tam sklep spożywczy oraz możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, był również dostęp do pomostu gdzie można było wypożyczyć łódkę lub kajak. My zrezygnowaliśmy z tego miejsca ponieważ pole było wąskie i kamieniste oraz bardzo tłoczne, żal nam było wyjeżdżać ponieważ widok był fantastyczny i dostęp do jeziora również, ale wolimy bardziej klimatyczne i spokojne miejsca.

Namiary na to pole:

http://www.wbeskid.pl/witkowka/

 

Dlatego na szybko i bez znajomości terenu zaczęliśmy szukać innej miejscówki, dotarliśmy więc do miejscowości Gródek nad Dunajcem gdzie jest jedno z większych pól namiotowych nad Jeziorem Rożnowskim ,,Barbara”. Pole jest naprawdę duże, z bezpośrednim dojściem do jeziora i plażą, z kompleksem sanitarnym,  trzema barami gdzie można zjeść domowy obiad i dyskoteką, przystanią gdzie wypożyczymy łódki, kajaki i rowerki oraz wesołym miasteczkiem jako atrakcja dla dzieci. Pole jest bardzo zorganizowane, na wstępie dostajemy karty dla auta, campingu, namiotu jest osobna plakietka za którą płacimy kaucję, wstęp do WC jest możliwy tylko aktualną kartą, prysznice są płatne 5zł za osobę. Na pole mają również wstęp osoby z zewnątrz, które mogą korzystać z plaży.  Przy głównej plaży jest dosyć tłoczno, ale można również znaleźć spokojniejszą miejscówkę z widokiem na jezioro i Lemon Resort Spa. Plusem jest bezpośredni dostęp do jeziora, które jest naprawdę czyste.To pole jest najdroższe za 4 osobową rodzinę zapłacicie 64zł bez kaucji za plakietki.

Według mnie Jezioro Rożnowskie jest bardzo czyste i możemy zwiedzić różne miejsca oraz widoki są fantastyczne, ale niestety jest mało miejsc gdzie możemy się swobodnie rozbić. Jakiekolwiek jezioro wybierzecie zależy czy wolicie zabawę do białego rana lub czy jedziecie na rodzinny wypad oraz jakie są wasze możliwości finansowe.

Namiary na pole Barbara:

http://www.barbara-grodek.pl/kontakt.php

 

Z ciekawostek Jezioro Dobczyckie w Dobczycach jest jeziorem zamkniętym ponieważ jest to woda dla Krakowa. Rozbijanie się nawet na dziko grozi karą 500zł, warto o tym wiedzieć wybierając się na camping na dziko.

W ten weekend Jezioro Żywieckie, które jest najbliżej nas i z którego chętnie podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami.