JAK ZAŁOŻYĆ SKLEP INTERNETOWY?

Sklep internetowy to coraz częściej wybierana forma własnego biznesu, która dynamicznie się rozwija. Forma takiego biznesu ma wiele plusów tj. dotarcie do szerszego grona klientów, możliwość prowadzenia biznesu z dowolnego miejsca, elastyczne godziny pracy i możliwość stałego rozwoju. Jak założyć sklep internetowy ?

JAK ZAŁOŻYĆ SKLEP INTERNETOWY – KROK PO KROKU

 • POMYSŁ – to chyba najważniejsze aby każdy kto chce zdecydować się na założenie własnego sklepu internetowego musi mieć ideę i pomysł na swój biznes. Przede wszystkim co chce się sprzedawać, jaki ma się dostęp do wybranych produktów, jakie są możliwości dalszego rozwoju czyli do czego chcemy dążyć. Trzeba tu również zorientować się w konkurencji jaka istnieje na internetowym rynku oraz do jakich klientów chcemy dotrzeć.

kaboompics.com_Pencil for writing love letters

 • POSTARAJ SIĘ O DOFINANSOWANIE – obecnie istnieje możliwość postarania się o dotacje z UE na otwarcie działalności gospodarczej, jest to dobry pomysł aby uzyskać środki na start własnego biznesu.
 • DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA – bez względu czy skorzystamy z dotacji czy biznes będziemy rozwijać własnymi siłami musimy założyć działalność gospodarczą obecnie procedura jest uproszczona i wystarczy udać się do UG lub UM, ZUS-u, US oraz do banku aby założyć konto firmowe, potrzebne będzie również wyrobienie pieczątki firmowej.
 • MOBILNA WERSJA  – coraz częściej internautów dokonuje zakupów za pomocą smartfona lub tableta, strona musi spełniać wymagania dla takich urządzeń.

kaboompics.com_Closeup of laptop, car keys with pendants, mobile phone and photos

 • FOTOGRAFIA – sprzedaż w internecie zależy od tego jak produkt zostanie wyeksponowany czyli musi mieć po prostu ładne zdjęcia, tylko od was zależy czy zlecicie to firmie zewnętrznej co bywa kłopotliwe przy częstej zmianie asortymentu i jest to spory koszt czy sami zakupicie średniej klasy sprzęt fotograficzny, daje to możliwość nauki i rozwoju, a nóż odkryjecie w sobie pasję do fotografii ?

kaboompics.com_DSLR Camera

 • REGULAMIN – to bardzo ważna rzecz przy sprzedaży na odległość, warto zasięgnąć porady prawnej, konieczne jest też zarejestrowanie w GIODO dotyczącej przetwarzania danych osobowych.
 • NAZWA SKLEPU, DOMENA I HOSTING – nazwa sklepu z jest bardzo ważna z marketingowego punktu widzenia, jest naszą pierwszą wizytówką, powinna łączyć się z produktami które chcemy sprzedawać, ale musi być również na tyle uniwersalna aby w czasie rozwoju naszej firmy pasowała do jej profilu. Musi być krótka i łatwa do zapamiętania, warto pomyśleć o jej ładnej formie czyli czcionce, którą nasi klienci zapamiętają, w końcu większość z nas to wzrokowcy.
Domain concept. Cubes on white laptop keyboard. 3d

Domain concept. Cubes on white laptop keyboard. 3d

 

 • PLATFORMA – czyli nasz sklep, są darmowe takie jak PrestaShop lub Joomla gdzie stworzycie za darmo własny swój sklep, wystarczy Wam nazwa(domena), grafiki i opisy produktów.

Bez tytułu

www

 • PRZEWOŹNICY – ważną kwestią jest również dostarczenie produktów do klienta, które chcesz sprzedać,poza Pocztą Polską od której można zacząć jest również IN Post i przesyłki kurierskie.
 • PŁATNOŚCI ON LINE – to must have dzisiejszych czasów szybkie płatności przez Payu lub  DotPayu dają możliwość szybkich płatności kupującemu i szybszy odbiór gotówki sprzedawcy, korzyść dla obu stron.
 • KSIĘGOWOŚĆ – każdy który zdecyduje się na sprzedaż internetową albo sam musi uporać się z dokumentacją lub skorzystać z usług osoby fizycznej lub firmy.
 • POMOC INFORMATYKA – na początku ważna jest pomoc informatyka, który pomoże i nauczy nas obsługi naszego sklepu od wewnątrz.

hands-desk-office-working-large