5 MIEJSC KTÓRE CHCĘ ODWIEDZIĆ.

5 MIEJSC,KTÓRE CHCĘ ODWIEDZIĆ.

Choć lato się skończyło, a z rana powitała nas mgła to w taki jesienny czas z kubkiem herbaty z cytryną lubię pomarzyć o podróżach i miejscach, w których chciałabym się znaleźć może w następnym roku, lub w bliższym lub dłuższym czasie.

Podróżami zaraził mnie mój Tato i dzięki niemu mogłam zwiedzić kawałek świata. Przedstawię Wam moje 5 miejsc, które chcę odwiedzić.

1.Rosja – to moje pierwsze miejsce, które chciałabym odwiedzić, wiem wiem, kraj obecnie nielubiany przez Polaków, jednakże bardzo piękny, surowy, bardzo inny od miast i państw Europejskich. Rosja ma piękną architekturę. Chciałabym wejść na Elbruz, najwyższy szczyt Kaukazu, zobaczyć wyspę Olchon na jeziorze Bajkał, zobaczyć wulkany na Kamczatce. Oprócz takich dzikich miejsc warto byłoby zwiedzić MoskwęPetesburg, które zostało uznane jako ósme najbardziej atrakcyjne miasto na świecie. Oczywiście podróż koleją transsyberyjską również znajduje się na mojej liście.

St._Basil's_Cathedral,_Moscow

2. Chiny – jeżeli już jesteśmy w tamtych stronach to zawsze następnym państwem były Chiny. Chciałabym zobaczyć świątynie w Honkongu i największy pomnik Wielkiego Buddy. Następnym miastem chińskim jest Pekin ponieważ posiada on wiele atrakcji turystycznych z pewnością warto zobaczyć tam Wielki Mur Chiński i Zakazane Miasto. Na liście są również Góry Tianmenn, z których widoki muszą być niesamowite.

IMG_0334 IMG_0498

3. Tajlandia – na zobaczenie tego miejsca pewnie będę musiała długo poczekać, ale chciałabym smakować kolory i egzotykę tego kraju, lazurowe morze i piękne plaże, leniwie wypoczywałabym na plaży, mieszkałabym w domku pokrytego słomą i chłonęła piękne widoki. Gdybym się nie rozleniwiła za bardzo może zwiedziłabym też Bangkok.

28ac2905902a6e86c462de1029f1ee28

4. Toskania – we Włoszech mogłabym mieszkać, bardzo odpowiada mi tamtejszy klimat, atmosfera, a w szczególności kuchnia i ich wina. Miałam to szczęście, że mogłam zwiedzić już Pizę i Florencję, ale żeby zobaczyć wszystkie piękne miejsca tej krainy, trzeba mieć więcej czasu niż tygodniowy urlop.

lavender-farm_1280x720_scflorence-sunset_1280x720_sc

5. Australia – to kraj skrajności z jednej strony to dzika i fascynująca przyroda, sawanny, pustynie i największa rafa koralowa na świecie, natomiast z drugiej strony to dobrze rozwinięte miasta jak Sydney i Melbourne. Do tego zróżnicowane gatunki zwierząt, piękne plaże i ciepłe morza przez większą część roku, co bardzo do mnie przemawia.

Santo_Antao_01