5 MIEJSC KTÓRE CHCĘ ODWIEDZIĆ.

5 MIEJSC,KTÓRE CHCĘ ODWIEDZIĆ.

Choć lato się skończyło, a z rana powitała nas mgła to w taki jesienny czas z kubkiem herbaty z cytryną lubię pomarzyć o podróżach i miejscach, w których chciałabym się znaleźć może w następnym roku, lub w bliższym lub dłuższym czasie.

Podróżami zaraził mnie mój Tato i dzięki niemu mogłam zwiedzić kawałek świata. Przedstawię Wam moje 5 miejsc, które chcę odwiedzić.

1.Rosja – to moje pierwsze miejsce, które chciałabym odwiedzić, wiem wiem, kraj obecnie nielubiany przez Polaków, jednakże bardzo piękny, surowy, bardzo inny od miast i państw Europejskich. Rosja ma piękną architekturę. Chciałabym wejść na Elbruz, najwyższy szczyt Kaukazu, zobaczyć wyspę Olchon na jeziorze Bajkał, zobaczyć wulkany na Kamczatce. Oprócz takich dzikich miejsc warto byłoby zwiedzić MoskwęPetesburg, które zostało uznane jako ósme najbardziej atrakcyjne miasto na świecie. Oczywiście podróż koleją transsyberyjską również znajduje się na mojej liście.

St._Basil's_Cathedral,_Moscow

2. Chiny – jeżeli już jesteśmy w tamtych stronach to zawsze następnym państwem były Chiny. Chciałabym zobaczyć świątynie w Honkongu i największy pomnik Wielkiego Buddy. Następnym miastem chińskim jest Pekin ponieważ posiada on wiele atrakcji turystycznych z pewnością warto zobaczyć tam Wielki Mur Chiński i Zakazane Miasto. Na liście są również Góry Tianmenn, z których widoki muszą być niesamowite.

IMG_0334 IMG_0498

3. Tajlandia – na zobaczenie tego miejsca pewnie będę musiała długo poczekać, ale chciałabym smakować kolory i egzotykę tego kraju, lazurowe morze i piękne plaże, leniwie wypoczywałabym na plaży, mieszkałabym w domku pokrytego słomą i chłonęła piękne widoki. Gdybym się nie rozleniwiła za bardzo może zwiedziłabym też Bangkok.

28ac2905902a6e86c462de1029f1ee28

4. Toskania – we Włoszech mogłabym mieszkać, bardzo odpowiada mi tamtejszy klimat, atmosfera, a w szczególności kuchnia i ich wina. Miałam to szczęście, że mogłam zwiedzić już Pizę i Florencję, ale żeby zobaczyć wszystkie piękne miejsca tej krainy, trzeba mieć więcej czasu niż tygodniowy urlop.

lavender-farm_1280x720_scflorence-sunset_1280x720_sc

5. Australia – to kraj skrajności z jednej strony to dzika i fascynująca przyroda, sawanny, pustynie i największa rafa koralowa na świecie, natomiast z drugiej strony to dobrze rozwinięte miasta jak Sydney i Melbourne. Do tego zróżnicowane gatunki zwierząt, piękne plaże i ciepłe morza przez większą część roku, co bardzo do mnie przemawia.

Santo_Antao_01

 • Na mojej liście miejsc, które chcę odwiedzić również znalazła się Toskania:) Marzy mi się jeszcze Paryż, Rzym, Wenecja i Wiedeń:) Do niedawna na liście była Praga, ale ostatnio udało mi się tam wybrać:) Pozdrawiam

  • Miejsca, które wymieniłaś są naprawdę piękne w szczególnie Rzym i Wenecja, życzę aby udało Ci się wszystkie odwiedzić.

 • Podróże są wspaniałe, ja z miejsc, które wymieniłaś wybrała bym Toskanię. Niedawno byłam we Włoszech i zachwyca mnie tamtejszy nastrój, klimat i przyroda:)

  • Masz rację, Włochy to piękny kraj z fantastycznym klimatem, a mieszkańcy bardzo życzliwi i przyjaźnie nastawieni, co ważne jeżeli chce się mieć udany urlop :), no i te pola lawendowe i winnice…

 • Książkowy Stan Umysłu

  Och, wszystkie te miejsca oprócz Tajlandii chętnie zobaczyłabym na własne oczy 🙂 Nawet Rosję, która przecież jest tak blisko, a mimo to jest dla mnie krajem „egzotycznym”. Mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować swoje plany podróżnicze. Trzymam kciuki!

 • Iza

  Piękne miejsca:) teraz trzeba przejść do etapu realizacji:)

 • Arcydzielna

  Tak, pod tą listę też się mogę wpisać 😉 Byłam jedynie w Toskanii z wymienionych miejsc lata temu więc czas odświeżyć pamięć. W tym roku planuję wyjechać na Bałkany 😉

 • Też chciałabym odwiedzić wszystkie miejsca, które wymieniłaś. W trochę odwrotnej kolejności, bo Tajlandię chyba najbardziej 🙂

 • Z Twojej listy najbardziej ciągnie mnie do Włoch, mimo, że to tak naprawdę rzut beretem. Do Australii też bym się wybrała, ale naczytałam się na temat robaków, więc chyba nigdy nie postawię tam swojej nogi 😀

 • NataszaM

  Toskanię i Australię też bym chętnie odwiedziła 😀