JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE KOLORY NA BLOGA?

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE KOLORY NA BLOGA?

Często dobór odpowiedniej kolorystyki na bloga lub stronę może być kłopotliwe. Część osób ma bardzo dobre wyczucie kolorów i dobiera je intuicyjnie niektórzy potrzebują inspiracji w ich doborze. Mi osobiście podobają się narzędzia, które przy spadku weny twórczej mogą być drogowskazem do stworzenia czegoś fajnego i twórczego. Przedstawię Wam kilka stron, które mogą być pomocne przy tworzeniu grafiki i kolorystyki Waszego bloga. Mogą być również pomocne przy malowaniu pomieszczeń, jeżeli oczywiście jesteście w trakcie remontu 🙂

DESING-SEEDS  -to stronka gdzie macie gotowe palety, które mogą być drogowskazem do doboru odpowiednich kolorów. Znajdziecie tu kilkanaście gotowych palet, stronkę znalazłam dzięki Natalii.

Bez tytułuADOBE KULER – narzędzie Adobe, bardzo proste i dodatkowo w języku polskim. Do Adobe możemy wrzucić swój własny kolor bazowy i dobierze on odpowiednie do niego kolory.

A

PALLETTON – bardzo podobne narzędzie do Adobe, możecie dowolnie zestawiać kolory, do wyboru są cztery opcje i tylko od Was będzie zależało jak je dopasujecie, a zestawienia mogą być przeróżne. Dodatkowo fajną sprawą jest możliwość podglądu strony z wybraną kolorystyką, co zupełnie już ułatwia całą sprawę. Jest w języku Angielskim i Czeskim.Na obrazkach zobaczyć możecie dobór kolorów przy różnych ustawieniach i podgląd strony z wybraną paletą barw.

p

pp

ppppppp

p1

 

COLORSPIRE – idealny dla twórców stron internetowych i blogerów, na podstawie bloków możemy ocenić jak wybrane kolory będą wyglądały na naszej stronie, możemy je dowolnie zmieniać i mieszać, a na koniec wybrać zestawienie najbardziej dla nas odpowiednie.

c

COLOR HUNTER – podobna paleta do desing-seeds, ale z opcją dodania własnego zdjęcia, do którego zostaną dobrane pokrewne kolory.

h

COLORLOVES – to ostatnia stronka którą mogę Wam polecić, są tu gotowe palety, kolory i grafiki, na ich podstawie również możecie tworzyć całkowicie własne, co może być inspirujące i twórcze w tworzeniu własnych grafik, nagłówków etc.

l

Mam nadzieję, że wpis okaże się pomocny przy tworzeniu kolorystyki Waszego bloga, a jednocześnie będziecie mieć przy tym dobrą zabawę.