ZRÓB SOBIE ŁADNEGO BLOGA CZ.I

ZRÓB SOBIE ŁADNEGO BLOGA CZ.1

Każdy blog jest jak wizytówka, główną rolę odgrywa jego wygląd. Trudno stworzyć coś niepowtarzalnego jeżeli nie będziemy mieć odpowiednich narzędzi do stworzenia czegoś własnego oddającego główny charakter. Przedstawię Wam kilka bardzo pomocnych i darmowych programów do wykorzystania przy tworzeniu własnych grafik na bloga. Główną ich zaletą jest to że są dostępne on-line, są darmowe w wersji podstawowej, która w zupełności wystarczy i są intuicyjnie zbudowane, każdy sobie bez problemu poradzi.

PICMONKEY

Mój pierwszy z którego skorzystałam w swojej historii bloga, prosty w obsłudze.Idealny do tworzenia grafik, banerów, z różnymi rodzajami czcionek.Jeżeli nie macie Photoshopa to bez problemu zmniejszymy, wyostrzymy i przytniemy zdjęcie. Ma możliwość również tworzenie kolaży  czyli składanki różnych zdjęć.

1

CANVA

Następna aplikacja po Picmonkey, fantastyczna do wykonywania banerów  i postów  na Facebooka, Instagrama i pozostałe Social Media. Wykonamy tu również prezentacje jak i plakaty  różnego typu. Część jest płatna za symbolicznego dolara, ale wśród darmowych grafik z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Jest bardzo intuicyjny tak, że dziecko nie będzie miało problemów z jego obsłużeniem.

2

 

FOTOR

Jeżeli nie posiadacie bardziej profesjonalnych narzędzi do tworzenia grafiki takich jak Photoshop i Corel to możecie spokojnie wykorzystać ten program. Posiada on wiele filtrów, które pomogą wam dostosować swoją grafikę do Waszych indywidualnych potrzeb. Wykonacie bez problemów kolaże, banery na Facebooka, Youtube, kartki itp. Możecie zrobić tu doskonały retusz, nawet wykonać makijaż, niektóre opcje są płatne oznaczone złotym diamentem, ale nawet przy darmowych opcjach możecie zrobić naprawdę wiele.

4

PIKTOCHART

Aplikacja dzięki której bez problemu można przygotować infografiki, prezentacje, raporty i banery. Idealny również do wykonania wykresów i map. Mamy tu możliwość wykorzystania kilkunastu darmowych grafik lub od podstaw stworzyć własny projekt.

toruń

POLYVORE

Podbił moje serce swoją prostotą w tworzeniu kolaży, w banalny sposób możecie użyć go do tworzenia wpisów o modzie i dodatkach do stylizacji oraz do projektów wnętrz.

3

Zapraszam Was do następnej części odnośnie blogowania i narzędzi jakie możecie wykorzystać do tworzenia grafik na własnego bloga. Mam nadzieję, że takie małe Vademecum przyda się każdemu blogerowi szczególnie na początku jego drogi z blogowaniem.