DARMOWE BANKI ZDJĘĆ BY DESING BLOG.

Dziś kolejny wpis dotyczący desingu na blogu, a bardziej konkretnie samych zdjęć. Każdy wie, że nawet najlepszy tekst zasługuje na ładną oprawę, dobre zdjęcie przykuwa naszą uwagę, a na strony z ładną grafiką częściej się wraca i milej ogląda. Gdzie szukać ładnych i przede wszystkim darmowych grafik na swojego bloga? Stron takich jest wiele w internecie natomiast przedstawię wam moje TOP 10 najbardziej wartościowych darmowych banków zdjęć.

DARMOWE BANKI ZDJĘĆ – TOP 10

GETREFE.TUMBLR.COM

To bank zdjęć gdzie na fotografiach znajdziecie zdjęcia zarówno natury, takie w stylu retro, jak i nowoczesne zdjęcia gadżetów, technologi, przy zarejestrowaniu na oficjalnej stronie autora znajdziecie jeszcze więcej również darmowych zdjęć http://getrefe.com/

tumblr_ns31scGZPW1slhhf0o1_1280PEXELS.COM

Mój ulubiony bank zdjęć z fantastycznymi fotami zarówno ludzi jak i jedzenia. Zdjęcia posegregowane w tematyczne kategorie od sztuki, aut do czarno – białych zdjęć.

sign-pencil-black-pencilsTRAVELCOFFEEBOOK.COM

Szukasz zdjęć do bloga podróżniczego, chcesz mieć zdjęcie z jakiegoś zakątka świata? Ta strona jest właśnie dla Ciebie! Prace są oczywiście na licencji Creative Commons Zero więc są darmowe i spokojnie możemy je pobierać na swój komputer.

IMG_0498

GRATISOGRAPHY.COM

Wielki ukłon dla twórców tej strony, zdjęcia tu skompletowane mogą być dodatkiem do niejednego blogowego wpisu. To również idealna strona dla osób, które wolą pisać i stawiają przede wszytstkim na treść niż bawić się w fotografów. Zdjęcia posegregowane są również w kilka głównych kategorii.

77HFOODIESFEED.COM

Było coś dla fanów turystyki teraz dla miłośników blogów kulinarnych. Wszystkie darmowe zdjęcia są posegregowane w liczne kategorie. Klikając na poniższe zdjęcie wyświetlają się inne ujęcia danego zdjęcia co może być pomocne przy tworzeniu danego wpisu.

foodiesfeed.com_paleo-chicken-skewers-with-plantains2KABOOMPICS.COM

Zdjęcia są ok, posegregowane w kategorii moda, jedzenie, krajobraz, inne, miasta i architektura, abstrakcje. Wkurzające są reklamy w bocznym panelu. Klikając dane zdjęcie pojawiają się powiązane z nim inne zdjęcia z danej tematyki.

kaboompics.com_Converse sneakers IIUNSPLASH.COM

Fantastyczne zdjęcia w bardzo klimatycznym stylu dotego ładnie podane, strona przyjemna, co 10 dni dodają 10 nowych zdjęć.

download IMFREE

Bardzo fajna strona zdjęcia posegregowane w kilkanaście tematycznych kategorii, zdjęcia można dowolnie pobierać i komercyjnie również wykorzystywać ale trzeba podać autora danego zdjęcia.

8888501318_d8f7055ced_bPICJUMBO.COM

Duża liczba zdjęć, podobny do kamoompics, ale ma łatwiejsze wyszukiwanie, zdjęcia posegregowane w liczne kategorie, ale nie powala z nóg, dozyć duża liczba reklam i wyskakujących okienek, możliwość wykupienia zdjęć premium.

picjumbo.com_HNCK7576JESTRUDO.PL

Polski serwis jednej z blogerek, która udostępnia darmowe zdjęcia do wykorzystania, na razie ilość nie powala, ale wielki szacunek dla jej pracy, zdjęcia są naprawdę ciekawe i mam nadzieję że z czasem będzie ich coraz więcej.

darmowe_zdjęcia__MG_4326Przy wkładaniu zdjęć do danego wpisu nie kradnij zdjęć innych blogerów czy z innych stron, przy wykorzystaniu ich sprawdź czy są darmowe lub jeżeli nie jesteś pewien podaj źródło lub napisz do autora czy zgadza się na jego udostępnienie. Banków darmowych zdjęć jest naprawdę dużo i warto poszukać z darmową licencją, krótka instrukcja jak czytać oznaczenia dlatego zdjęcia:

CC0 – do wykorzystania indywidualnego jak i komercyjnego, nie musimy dodawać tu linków i autorstwa, wstawiasz i masz

CC-NC – tak samo jak powyżej tylko nie możesz używać zdjęć w celach komercyjnych.

CC-BY – zdjęcie może zostać dowolnie wykorzystane ale z uwzględnieniem autora zdjęcia