JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PODRÓŻY?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PODRÓŻY?

Nawet jeżeli stawiamy na spontaniczność i wyznajemy zasadę ,,jakoś to będzie” warto zaplanować i trzymać się pewnych zasad wybierając się w podróż zwłaszcza jeżeli jesteśmy rodzicami i w podróż wybieramy się z dzieckiem lub dziećmi. Musimy zadbać o nas tam gdzie będziemy i o domu, który zostaje.

ZAPLANOWAĆ TRASĘ:

Miesiąc wcześniej warto przejrzeć portale podróżnicze i zaznaczyć, w które miejsca warto zajrzeć, które chcemy zwiedzić i zostać dłużej, a które tylko w przelocie zobaczyć. Przygotujmy mapy zarówno te elektroniczne i w wersji papierowej i zaznaczmy punkty.

Określimy ile mamy czasu i jak wcześnie mamy wyjechać aby za bardzo się nie śpieszyć, warto zawsze mieć zapas czasu, szczególnie jeżeli wybieramy się z dziećmi.

Skorzystajmy z doświadczenia znajomych, może byli w którymś miejscu i mogą polecić coś ciekawego, dobierajmy jednak miejsca w zależności od swoich indywidualnych upodobań – jedni wolą zwiedzać muzea inni wolą poznawać ludzi jeszcze inni po prostu wypocząć gdzieś na trasie na łonie natury.

Zastanówmy się gdzie będziemy nocować, zarezerwujmy wcześniej miejsce, jeżeli chcemy spać pod namiotem warto mieć rozeznanie w polach namiotowych w danym miejscu i alternatywę w razie bardzo złej pogody.

ZADBAJ O ZDROWIE

Szczególnie jeżeli wybierasz się w egzotyczne kraje i potrzebne są wcześniejsze szczepienia. Warto wybrać się do dentysty aby ból zęba nie zepsuł nam humoru. Przygotować sobie wszystkie najpotrzebniejsze lekarstwa dla nas jak i dla dzieci.

ZROBIĆ PRZEGLĄD AUTA

Jeżeli wybieramy ten środek transportu, warto zmienić olej, sprawdzić stan hamulców, świec, wymienić filtry itp. Zepsute auto na trasie gdy jedziemy na upragnione przez miesiące wakacje to koszmar i do tego drogi. Jeżeli masz dużo rzeczy do zabrania warto pomyśleć o dodatkowym bagażniku.

ZABEZPIECZYĆ DOM

Wyjeżdżając w podróż zadbajmy o dom i ich małych mieszkańców jeżeli posiadamy zwierzaki.

-znajdź opiekę do zwierzaków – mając dwie papugi i szynszyla to wyzwanie, wytłumacz opiekunowi co jedzą i jak się nimi opiekować, kup zapas jedzenia, osoba opiekująca się zwierzakami może również podlać kwiatki i przewietrzyć mieszkanie.

-opróżnij lodówkę i najlepiej wyłącz ją na czas pobytu

-zrób pranie i przygotuj wstępnie co będziesz nosić, często w ferworze pakowania zabieramy rzeczy które nie są i nie będą nam potrzebne

-pozamykaj sprawy w pracy, uprzedź że cię nie będzie

Dodatkowo:

-zadbaj o karty SD, skopiuj z nich stare zdjęcia

-dokup akumulatory do aparatu bądź kamery

-pamiętaj o wszystkich niezbędnych dokumentach i pieniądzach

Przed samym wyjazdem lub dzień przed posprzątaj mieszkanie, podlej kwiaty, wyrzuć śmieci, naładuj wszystkie elektroniczne gadżety, przed wyjściem wyłącz wszystkie urządzenia. Kierowca musi odpowiednio odpocząć przed podróżą. Warto zadbać o organizację czasu dzieciom w podróży i mieć coś w zanadrzu.

Nie martw się i tak zawsze o czymś zapomnisz  – najważniejsze mieć dobry humor i pozytywne nastawienie na przygodę! A co wyd opisalibyście do mojej listy?

 

%2Fbezpieczna-podroz.pl%2F&ei=Ofa3VaRkzOZS2tCOqAI&psig=AFQjCNHWX7yJUvgDR8n-yxqfypCJ3ylahw&ust=1438205820890807