DONICZKA Z ŁUBIANKI – JAK ZROBIĆ?

Jeżeli marzy wam się mini ogródek w domu czy na balkonie możecie go mieć w kilka chwil! Przedstawię Wam również jak wykonać doniczkę z łubianki aby Wasz ogródek ładnie się prezentował. W łubiankach możecie zasadzić kwiaty, zioła, taką doniczkę wraz z zawartością możecie komuś podarować w prezencie. Moje łubianki są białe, ale możecie pomalować je na dowolny kolor lub ozdobić metodą decaupage.

DONICZKA Z ŁUBIANKI – KROK PO KROKU:

-łubianka

-farba wodna akrylowa kolor dowolny

-pędzel szeroki i wąski

-mocne worki na śmieci

-taken lub pinezki

-papier ścierny

-ziemia uniwersalna

-i to co chcecie zasadzić u mnie lawenda i rozmaryn oraz nasiona ziół

7

Łubiankę delikatnie czyścimy za pomocą papieru ściernego, miejsce gdzie będziemy malować zabezpieczamy gazetami aby nie pobrudzić powierzchni farbą.

5

Nasze koszyczki wyścielamy mocnymi workami na śmieci, radzę użyć dwóch worków do jednej łubianki – jeden zachodzący na boki i drugi na sam dół aby nasza doniczka nie przepuszczała wody przy podlewaniu. Worki przypinamy takenem tapicerskim lub jeżeli takiego nie macie wystarczą pinezki.

Naszą łubiankę malujemy farbą najpierw szerokim pędzlem, niedociągnięcia i trudno dostępne miejsca poprawiamy wąskim pędzelkiem. Jeżeli wasze doniczki będą na zewnątrz możecie pomalować je dodatkowo lakierem bezbarwnym aby były trwalsze.

8

Jak farba wyschnie możemy przystąpić do sadzenia, doniczkę do połowy napełniamy ziemią i sadzimy kwiaty lub zioła – u mnie w jednym z koszyczków rośnie lawenda i dodatkowo pięknie pachnie. Druga doniczka to zioła – rozmaryn, oregano i cebulka dymka. Na nasionka aby wyrosły muszę jeszcze trochę poczekać, ale będą wspaniałym dodatkiem do mięs i dipów.

1Jak Wam się podobają takie doniczki?

3