O KSIĄŻKACH DLA DZIECI

O książkach dla dzieci

Zawsze byłam maniaczką książek, wręcz je chłonęłam i przenosiłam się dzięki nim w inny, alternatywny świat, w zupełnie inną rzeczywistość. Czytałam zawsze i wszędzie – w autobusie jak jechałam do szkoły, pod kołdrą z latarką, na lekcji według mnie nudnej, na tarasie, który wtedy był tylko garażową przybudówką, na trawie w ogrodzie, w wakacje i w ferie. Książka im była grubsza tym dla mnie była lepsza. Nie kupowałam książek bo wydałabym wówczas cały majątek, którego nie miałam 🙂 , zawsze korzystałam z bibliotek, w każdej w mieście byłam zapisana i uwielbiałam ten zapach starych książek, zaprzyjaźnioną Panią bibliotekarkę, wszechobecną panującą w bibliotece ciszę również. Nie mam ulubionego gatunku książek, czy to kryminał, literatura faktu, romans, książki dla dzieci…nie było różnicy. Dlatego pierwsza rzecz gdy pojawiły się dzieciaki książki były pierwszą zabawką najpierw obrazkowe i dźwiękowe, zamiast ,,gugać” do malucha czytałam im wszystko co wpadło mi w ręce, wieczorami czytałam do poduszki na zmianę z mężem, gdy dzieciaki poszły do szkoły zapisałam je do biblioteki publicznej gdzie sami wybierają książki które mają ochotę przeczytać. Dziś chcę Wam przedstawić fajne pozycje książek dla dziewczynek w wieku 7-10lat, mogą być dobrym prezentem, chwilą na spędzenie wspólnego czasu,alternatywą dla komputera i bajek w TV.

Holly Web

Dla wszystkich dzieci lubiących zwierzaki i ich przygody, książki ciekawe, niezbyt grube, trudno określić fenomen tych książek, ale dzieci sięgają po nie z własnej, nieprzymuszonej woli.

115

 

,,Lola supernianią” autorki Isabel Abedi to książka idealna dla dzieci, które w najbliższym czasie spodziewają się rodzeństwa, o małej dziewczynce Lala Lu, która stara się być małą super bohaterką i zaklinaczką niemowląt razem ze swoją przyjaciółką Sally, która popada w kłopoty i Lola musi stanąć na wysokości zadania. Książka zakupiona podczas Tarów Książki w Krakowie i przypadła mojej córce do gustu pomimo że nie spodziewała się wówczas rodzeństwa.

114

,,Beza szuka domu” autorki Agnieszki Stelmarszyk z serii ,,Kto mnie przytuli? Szczerze powiem mojemu dziecku nie przypadła do gustu, ale według mnie książka ma swoje przesłanie.Książki z tej serii opowiadają o trudnym życiu zwierzaków mieszkających w schronisku dla zwierząt zwanym Przytuliskiem. Historia Bezy opowiada o kotku szukającym domu i małej dziewczynce Tosi mażącej o kotku.

113

117

A jakie książki dla dzieci Wy polecacie?