JAK ZROBIĆ STROIKI BOŻONARODZENIOWE?

Uwieńczeniem kuchennych prac  przed Wigilią jest ozdabianie domu różnymi cudami i wykonywanie stroików. Uwielbiam zapach świeżych gałązek, które nadają prawdziwej świątecznej atmosfery. W tym roku razem z mężem wykonaliśmy dwa stroiki jeden bardzo naturalny, z laskami cynamonu, w odcieniach złota i zieleni, z szyszkami. Drugi na kole jako wieniec na drzwi.

STROIKI BOŻONARODZENIOWE

STROIK I

Potrzebujemy:

-piankę florystyczną kupicie w każdej kwiaciarni

-świeże gałązki świerku, sosny lub inne musi być ich trochę, ale to zależy od wielkości stroika jaki chcecie wykonać.

-ozdoby-anyż , laski cynamonu, gałązki jemioły, bombki, wstążki, łańcuchy

-przyda wam się również cienki drut, nożyczki i obcinaczki do gałązek, koszyczek w którym umieścicie stroik, brokat lub lakier w sprayu (złoty/srebrny)

Gałązki przycinamy i wbijamy w piankę, gałęzie powinny być dość gęsto powbijane-również po bokach. Laski cynamonu możemy przymocować za pomocą drucika i ozdobić kokardkami, świetnie wyglądają suszone pomarańcze, anyż(można go przymocować za pomocą kleju na gorąco). Ozdabiamy bańkami i innymi dodatkami – lepiej nie przesadzać z ilością dodatków. Mój jak widzicie jest w odcieniach zieleni i złota. Po ułożeniu dekoracji możemy spryskać srebrnym lub złotym lakierem końcówki gałązek wówczas nasz stroik będzie lekko się mienił.

32

33

 STROIK II

A oto stroik wykonany ze styropianowej formy koła, z kilkoma gałązkami , koło owinięte folią aluminiową, z dodatkiem waty popsikanej brokatem w sprayu aby się trzymała, ozdobiony gotową formą złotych dzwoneczków, bombek i srebrnego, grubszego łańcucha. Z tyłu zamontowany został sznurek aby móc powiesić stroik na drzwiach.

31

29

 A który Wam stroik bardziej się podoba? Może sami podzielicie się swoimi dziełami, a może wolicie kupne?