MIASTO POLSKIEJ BAJKI CZYLI JAK DZIECI REKSIA, BOLKA I LOLKA SZUKALI

Te wakacje są szlakiem polskich miast tym razem rzuciło nas do Bielsk-Białej miasto kiedyś nie kojarzyło mi się za dobrze natomiast teraz wyremontowane, z małym ryneczkiem bardzo klimatycznym, z fontannami zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie.

 

DSCF2480

Ponadto miasto to nie jest zbyt tłoczne, pełne wąskich uliczek z kocimi łbami i z pysznymi lodami 🙂

No, a przede wszystkim to miasto bohaterów z czasów mojego dzieciństwa czyli Reksia i Bolka i Lolka. Zresztą rok temu mieli okrągłą 50 letnią rocznicę.

DSCF2497

1024px-Reksio,_pomnik_w_Bielsku-Białej

 

Tam też mieści się Studio  Filmów Rysunkowych gdzie oprócz wyżej wymienionych stworzony został Smok Wawelski, Kangurek Hip-Hop, Pampalini i inni, którzy bawili nas za młodu. Jakże te bajki różniły się od tych które obecnie oglądają nasze dzieci!

Co jeszcze warto zwiedzić w Bielsku?

Warto wybrać się kolejką liniową na Szyndzielnię, jest tam też całoroczny tor saneczkowy. Jeżeli lubicie aktywnie spędzać czas warto wybrać się do Cygańskiego Lasu, jest tu dużo szlaków turystycznych stąd możecie pieszo dojść na Kozią górę, Szyndzielnię, Klimczok i podziwiać piękne widoki.

Jeżeli ktoś z Was lubi stare samochody może wybrać się do Muzeum Motoryzacji, w centrum do zwiedzania jest również malowniczy zamek książąt Sułkowskich.

Natomiast dla mniej aktywnych lub uciekających przed burzą jak my możecie wybrać się na dobry film do kina Helios u nas były to ,,Wojownicze Żółwie Ninja” bardzo udany film dla mniejszych jak i starszych dzieci.

A jeśli chcecie jeszcze pozwiedzać to Bielsko jest pół godziny drogi od Żywca- z pięknym jeziorem, Górą Żar, kolejką liniową również i Parkiem Liniowym.

A jak wam minął weekend?