WAKACYJNE PLANY CZYLI JAK AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM

Dziś zakończenie  roku szkolnego ranek aktywny i obfitujący w prasowanie białej koszuli dla Młodego szukanie rajstop dla Szczypawki bo ostatnio zagoniona Matka Polka zapomniała zakupić nowych, koniec końców znalazły się jasno błękitne … uff. Jeszcze walka z Młodym o fryzurę bo dziecię wymyśliło zapuszczanie włosów i chciało iść w irokezie, walka wygrana 1:0 dla Matki Polki. Trzy godziny ostatniego spokoju przed wakacjami i … wpada dwu osobowe tornado  ,,Mamo przeszłem, przeszłem do drugiej klasy!!!”  To młody pierwszak miał ostatnio stracha czy Pani nie zmieni decyzji i pozwoli mu zakończyć klasę pierwszą choć uczy się bardzo dobrze. Szczypawka wleciała jak bomba wciskając swoje kościste pięty w drewniane schody i woła: ,,Dostałam książkę w wyróżnieniu -mamo wiesz,że Młody jest w promocji!!! -dostał promocję do klasy 2! ,,Wcale nie nie jestem w promocji!”-zbuntował się Młody. To przedsmak  tego co czeka zabieganą matkę przez wakacje 🙂

Jak zorganizować wakacje aby rodzic nie zwariował, a dziecko nie padło z nudów?

1. Jak tylko pogoda sprzyja trzeba jak najwięcej spędzać czasu na świeżym powietrzu, zabawy na ogrodzie, spacer w parku, na placu zabaw.

Wykorzystanie tego czasu na gry sportowe jest bardzo dobrym spalaczem dziecięcej energii-gra w piłkę, klasy, rolki,rower, hulajnoga, trampolina czy basen w ogrodzie będą miłym czasem.

Jak tylko macie możliwość posiłki też mogą być w wersji ogrodowej-czasem ciężko wrócić specjalnie na obiad do domu-grill, ognisko, wcześniej przygotowany piknik jest wielką atrakcją.

Fajnie podczas takich chwil sprawdza się mini namiot dla dzieci lub  domek z dużego pudełka,  jakiś kocyk czy materac, młodsze dziecko może odpocząć lub zasnąć, starsze schowa się przed zbytnim upałem.

Dobrym pomysłem jest zakup dużego płynu do baniek, z dwóch patyków i sznurka możecie wyczarować piękne, ogromne bańki. Świetnie sprawdza się kreda chodnikowa taka duża i farby w dużych pojemnikach do malowania palcami-wystarczy duża kartka bristolu i dzieci wraz ze swoimi przyjaciółmi mogą wyczarować za pomocą rąk i stóp piękne obrazy-pozwólmy się dzieciom pobrudzić, zadbajmy tylko o odpowiednie do takich zabaw ciuchy.

13680189045abce-600x375

 

A gdy pada?

Dobrym sposobem są wszelkiego rodzaju gry planszowe scrabble, warcaby, szachy, memory, puzzle, domino

Jak nie mamy akurat dostępu to wystarczy kartka i długopis aby zagrać w państwa miasta, w kółko i krzyżyk, w statki, dobre są również karty z dziećmi w wieku szkolnym możemy zagrać w wojnę lub w Piotrusia z młodszymi.

Poczytać książkę lub wspólnie coś upiec lub ugotować.

Dzieci kochają plastyczne zabawy-masa solna-można zrobić samemu, masa papierowa czy glina/plastelina są w większości sklepów i umilą czas dziecku i rozwiną umiejętności manualne.

DSCN2075gg

26

Pisaki do tkanin, koraliki, żelowe farby lub zwykłe plakatówki pozwolą pobudzić wyobraźnię.

Hitem u nas był teatrzyk dzieci robiły kurtynę, scenę pluszaki i lalki opowiadały historię wymyśloną przez dzieci.

Zabawa w pocztę.

A jakie wy zabawy na niepogodę proponujecie dla dzieci? Piszcie!