WSZYSTKIE MAMY SUPER BOHATERKI!

WSZYSTKIE MAMY SUPER BOHATERKI!

JAKIE SĄ MAMY W XXI w.?

Zadbane, zabiegane, szczęśliwe, a może bardziej zapracowane, zestresowane? Dziś  z okazji święta wszystkich Mam, krótki wpis bo mój dzień choć radosny i owocujący w laurki, serduszka wszelkiej maści, które moje dzieciaki zrobiły w wersji hurtowej i wiszą teraz wszystkie te obrazki, kwiatki  i zdobią lodówkę, składam wszystkim nam szczere życzenia. Bo wszystkie mamy, które spotykam każdego dnia są super-bohaterkami. To takie osoby, które rzadko się docenia i które same często nie doceniają samych siebie, bo myślą to przecież nic takiego to co robię każdego dnia, to tak niewiele. Uwierzcie wasza i moja praca jest jedną z najcięższych i najbardziej odpowiedzialnych – jednocześnie daje najwięcej radości i jest najbardziej cenna bo zapłata jest w czystej miłości. Bo wasze dziecko widzi w was tą bohaterkę każdego dnia gdy zrobicie mu kanapkę w kształcie misia, gdy wiecie jak pocieszyć, jak zaszyjecie dziurę w ulubionych spodniach,  gdy skaczecie przez kałuże i robicie płyn do baniek, gdy tulicie i czytacie. Dajecie swoim dzieciom każdego dnia tak wiele i wiele dostajecie przytulań, całusów, uśmiechów. Cieszcie się więc z każdej chwili, bo szybko przemijają, pomimo zmęczenia, złości uśmiechnijcie się w ufne oczy waszych dzieci i czasem dajcie się porwać swojemu wewnętrznemu dziecku, które jest w każdej z was.

Codzienność przytłacza każdą z nas-jak poczuć się szczęśliwą i częściej uśmiechniętą mamą?

1.Nie musisz być idealna ani perfekcyjna-choć programy  w tv próbują czasem stworzyć taką idealną wizję. Z powodu czasem brudnej podłogi lub nieumytych garnków nikt jeszcze nie umarł.

2.Wygospodaruj sobie czas – w tygodniu przynajmniej 1 godzinę dziennie lub jeden wieczór tylko dla siebie na domowe spa, na poczytanie dobrej książki, na wyjście do sklepu z przyjaciółką, na aerobik.

3.Zainwestuj w siebie – mogą być to małe kwoty, choćby 20zł miesięcznie na kosmetyk, farbę do włosów lub ciuch.

4. Zadbaj o siebie – zjedz coś zdrowego, zacznij ćwiczyć, zrób sobie makijaż-nawet na spacer z dzieckiem do parku, ty poczujesz się lepiej i ludzie to też docenią łącznie z twoim dzieckiem i partnerem 😉

5. Znajdź sobie hobby – wzrośnie twoja samoocena, zrobisz to co lubisz, może się to komuś spodoba, staniesz się ciekawsza dla innych, zobaczysz jak szybko zaczniesz się uśmiechać do samej siebie.

6.Zorganizuj sobie pomoc -czasem podrzuć dziecko do babci, koleżanki, zostaw z tatą/partnerem, ty odsapniesz, a dziecko też skorzysta jeżeli wyjdzie do innych na godzinkę w tygodniu.

7. Podziel obowiązki – między sobą, a mężem – mężczyźni też potrafią pomóc, wyprać, umyć garnki i zrobić kolację dziecku. Niestety same czasami wolimy zrobić coś same, bo lepiej, bo szybciej. Nawet jak nie wyjdzie za pierwszym lub drugim razem świat się nie zawali-zresztą nie od razu Rzym zbudowano 🙂 ,lepiej pochwalić nawet próbę pomocy niż skrytykować inny niż nasz sposób wykonania.

8. Uśmiechnij się! –  Trudne? No niestety tak, ale jak wybierzesz i zrealizujesz chociaż jeden punkt to będzie pierwszy krok na przód! Bo kto potrafi jak nie kobieta? Pozdrawiam wszystkie mamuśki 🙂

 

 

4201968626_e2ddaeb2d8_z