JAK ZROBIĆ BIAŁĄ BAZĘ DO MYDEŁ Z LOOFAH

Witam ponownie w mojej domowej mydlarni. Wiecie chyba już, że lubię eksperymenty i tym razem z bezbarwnej przeźroczystej bazy mydlanej postanowiłam zrobić białą, taką jak białe mydła w sklepie. Będzie to prezent dla mojej mamy w jej dniu. Po pierwsze z powodu że nie mam dostępu do większości rzeczy potrzebnych do prac ręcznych ruszyłam na podbój internetu aby zakupić odpowiednio wcześniej niezbędne składniki.

35

Produkty do wykonania białej bazy mydlanej:

-przeźroczysta baza glicerynowa 1 kg – na Allegro cena 30zł

34

-biel tytanowa 10g barwi 1kg bazy mydlanej

33

-barwnik/i

-olejek eteryczny

– loofah – to taki gąbczasty susz wygląda jak kolba kukurydzy

32

 

Wykonanie:

Długo szukałam jak połączyć biel tytanową z bazą glicerynową aby powstał idealny biały kolor i dzięki życzliwej osobie poznałam recepturę dzięki której powstało idealnie biała baza. Biel tytanowa-biały proszek stosowany również w malarstwie w szklanym pojemniku łączymy dosłownie z kilkoma kroplami wody aby powstała konsystencja gęstej śmietany, odstawiamy. Przeźroczystą bazę kroimy na desce ostrym nożem i rozpuszczamy w kąpieli wodnej, dodajemy olejek eteryczny-w moim przypadku zapach pomarańczy i cytryny. Po dokładnym rozpuszczeniu dodajemy biały płyn z bieli tytanowej, który wcześniej przygotowaliśmy.  Mieszamy dwa składniki do połączenia się . Wlewamy do plastikowego pojemnika albo takiego po sałatce, zresztą kształt jest dowolny.

 

44

  Baza po dodaniu bieli tytanowej.

 

I w sumie białe mydło jest gotowe. Ponieważ moje mydła mają służyć nie tylko ciału, ale i ozdobie z przeźroczystej bazy wykonałam kolorowe, przeźroczyste mydełka w różnych kształtach i podobnym zapachu jak biała baza pozostawiam wszystko do zastygnięcia. Obecnie kolorowe mydełka jak i biała baza zastygły w silikonowych foremkach. Jutro podgrzeję białą bazę, zanurzę transparentne kolorowe serduszka i ponownie zaleję białą bazę aby stworzyć blok, który zostanie pocięty w kwadraty. Z resztek bazy która pozostała zostało stworzone mydełko transparentne z loofah, polecam do tego bazę przeźroczystą ponieważ wówczas dobrze widać zawarty susz. A cóż to jest loofah zapytacie?

To suszona gąbka w kształcie kolby, możecie ją dowolnie pociąć w kółka ostrym nożem. W masie mydlanej ona mięknie i ma właściwości peelingujące. A więc rozpuszczamy transparentną bazę w kąpieli wodnej, dodajemy barwnik-mój pomarańczowy, następnie zapach- u mnie malina z wanilią. Do silikonowych foremek u mnie takie okrągłe na muffiny zalewam w 1/3 rozpuszczonym mydłem, pokrojony loofah w kółkach zanurzam w bazie i zalewam pozostałą częścią masy mydlanej. Przez chwilę przytrzymuję suszone kółka, aby nie wypłynęły i pozostały wewnątrz mydła. Bardzo ładnie to wygląda i może być świetną ozdobą łazienki.

W następnych galeriach zobaczycie gotowe mydło i mydełka wykonane tą metodą. Zapraszam!

 

47

45

 

A jakie wy prezenty dacie swoim mamom?