MYDŁO Z POMARAŃCZĄ – DOMOWA MYDLARNIA

Oto nowy produkt mydełko dwu warstwowe wykonane z przeźroczystej bazy glicerynowej, z mydła biały jeleń, zielonej herbaty i oliwy z oliwek. O intensywnym zapachu cytrusów. Dzięki zielonej herbacie posiada właściwości pielęgnujące i peelingujące. W środku zatopiona została skórka pomarańczowa suszona i starte na różnych grubościach kawałki mydła. I jak wam się podoba?

10

Białe mydło starłam na tarce o grubych oczkach, roztopiłam w kąpieli wodnej, pod koniec dodałam oliwę z oliwek, nadała lekko żółtawy kolor, zapach pomarańczowy i suszoną zieloną herbatę. Wlałam rozpuszczoną masę do plastikowego pojemniczka takiego po sałatce.

Następnie roztopiłam pokrojoną bazę glicerynową, dodałam zapach, nie dodawałam barwnika ponieważ chciałam uzyskać jak najbardziej przeźroczysty kolor. Wlałam część masy dodałam skórki i starte mydło, lekko zatapiając szpatułką, dolałam resztę masy. Po zastygnięciu najlepiej w lodówce tak po 1h wyciągnęłam mydełko i pokroiłam rozgrzanym nożem, jeżeli wam się rozdzielą obie masy, złóżcie mydełko i przyłóżcie rozgrzany nóż, powinno się skleić. I tak powstało moje mydełko 🙂

 

Idealny na prezent na zbliżający się Dzień Matki. A jakie wy prezenty dajecie swoim mamom?